Honza se rozhodl nám darovat
kus sebe.

Vlasy si dlouho pěstoval, ale poslat je dál někomu, komu mohou pomoci mu dávalo smysl.

Honza se rozhodl nám darovat kus sebe

Snad náhoda, nebo spíš Markétka (protože náhody neexistují), nám přivedla na festival Brutal Assault 2018, Honzu.

Rodáka z Mostu, Markétky spolužáka a její velkou, tajnou lásku. Snad se nebude zlobit, že to prozradíme, ale ještě dnes mám schovanou usušenou kytičku ze sedmikrásek, které od něj dostala k osmnáctinám.

Byl její studentskou a nikdy nenaplněnou láskou a na tomto festivalu, kde byl běžným návštěvníkem za námi přišel. Překvapený co to tam vlastně děláme, se rozhodl nám darovat kus sebe. Vlasy si dlouho pěstoval, ale poslat je dál někomu, komu mohou pomoci mu dávalo smysl. Možná to cítil i jako potřebu podpořit projekt, který založila Markétka, se kterou ho pojilo přátelství. 

Zdaleka nebyl sám. Tvrdých rockerů, kteří nám darovali svá metalová hára bylo téměř 20. Reakce byly rozličné, dokonce došlo i na slzy, ale pokaždé jsme z nich udělali fešáky.

Motivace k darování vlasů jsou různé, jedno však mají společné – touha usnadnit nemocným dětem jejich boj se zákeřnou nemocí a umožnit jim, cítit se co možná nejnormálněji. 

Na výrobu jedné paruky je potřeba vlasů od zhruba pěti dárců. Vybírání vlasů je náročné, protože vlasy se k sobě musí co nejvíce hodit a vzájemně ladit jak barvou, tak délkou. Díky laskavým dárců máme vlasů dostatek a tak můžeme pečlivě vybírat.

Jak darovat vlasy mimo akce, co se s nimi děje, když k nám dorazí a jak budou použité se dočtete na naši stránce v sekci DARUJ HÁRO

Vlasy její nemoc nevyléčí, no můžou jim ale dodat sílu, kterou pro svůj boj potřebují.

Rozhodně se na to podívejte!