Chci nové háro

Pro koho paruky vyrábíte?

Paruky a vlasové třásně vyrábíme zdarma pro onkologicky nemocné děti, dospívající a mladé dospělé do 25 let.

Jaký je rozdíl mezi parukou a vlasovou třásní? Jak poznám, co je pro mě vhodnější?

Paruka je celková vlasová náhrada, která vypadá velmi přirozeně. Od pravých vlasů jí neodborník nepozná. Není ale vhodná v kombinaci s šátky a čepicemi a v létě je celkem hřejivá. Vlasová třáseň se připevňuje pouze po obvodu hlavy, od čela po zátylek, a musí se kombinovat s čepicí nebo šátkem. V této kombinaci pak vypadá naprosto přirozeně. O vhodnosti varianty vlasové náhrady se domluvíme během našeho prvního setkání. Každý preferuje něco jiného a rozhodnutí bude čistě na vás

Co se bude dít, když o paruku požádám?

V nejbližším možném termínu se vám ozveme a domluvíme termín měření. Měření se může uskutečnit v nemocnici nebo u vás doma, rozhodnutí necháme na vás. Vždy ctíme vaše přání, abyste se cítili dobře a byli v bezpečí. V domluveném termínu za vámi přijedeme a změříme míry potřebné pro výrobu paruky. Domluvíme se také, jak by vaše paruka měla vypadat. Můžete si vybrat barvu vlasů, délku i střih výsledného účesu. Vaše nové háro může být podobné vašim přirozeným vlasům, ale můžete také experimentovat a vyzkoušet něco úplně nového. Součástí paruky mohou být i vaše vlasy, pokud se necháte ostříhat ještě před léčbou. Poté, co se na všem domluvíme, vybereme podle vašich požadavků vhodné vlasy a paruku zadáme do výroby.

Poznámka: Berte prosím v úvahu fakt, že všichni v Novém háru jsme dobrovolníci, kteří mají i své hlavní zaměstnání. Vždy se ale snažíme za vámi přijet co nejdříve a celý proces urychlit.

Jak dlouho trvá, než je paruka vyrobena?

Doba výroby paruky je závislá na vytíženosti našich vlásenkářek. Bývá to v rozmezí od tří týdnů do dvou měsíců.

Kde paruky předáváte a jak předávání vypadá?

Paruky předáváme nejčastěji v nemocnici, po individuální domluvě však i u pacienta doma či v některém z našich spřátelených salónů. Dorazíme k vám a pomůžeme vám paruku nasadit. Zároveň od nás obdržíte Smlouvu u výpůjčce a pořídíme několik fotografií v paruce pro naše účely. Obdarované fotíme jen s parukou na hlavě, abychom v maximální možné míře zachovali jejich důstojnost. Fotky pořizujeme a zveřejňujeme pro zpětnou vazbu jak dárcům vlasů, tak dárcům financí. Pořízení fotografie však není podmínkou darování paruky. V případě, že se fotografovat nechcete, oznamte nám to prosím dopředu, abychom si udělali fotografii paruky na figuríně.

Co obsahuje Smlouva o výpůjčce?

Smlouva o výpůjčce, kterou nám zhotovila právnická firma, obsahuje především informaci o tom, že paruka je i po předání majetkem spolku Nové háro a výpůjčitel tedy nemá oprávnění s ní volně nakládat bez našeho vědomí. K tomuto kroku jsme byli nuceni přistoupit z důvodu špatné zkušenosti. Paruka určená pro onkologicky nemocné dítě byla bez našeho vědomí prodána rodičem a bylo obtížné ji získat zpět. Toto jednání nemůžeme připustit a to jak z morálního hlediska vůči dítěti, tak i z úcty k našim dárcům. Součástí smlouvy je také návod k použití paruky a přejímací protokol pro případ, že byste paruku v budoucnu vraceli. Je v ní také souhlas GDPR se zveřejněním fotek po předání paruky.

Jak se mám o paruku starat?

Návod k použití je součástí smlouvy, kterou obdržíte při převzetí paruky.

Co mám s parukou dělat, když už ji nepotřebuji?

Pokud již paruku nevyužíváte, můžete nám ji vrátit zpět. V tom případě použijte stejnou kontaktní osobu, se kterou jste komunikovali již předtím.

Mohu vás kontaktovat i po předání paruky?

Spolek Nové háro je postaven na základě osobního příběhu naší zakladatelky Markétky. Všechno, co prožíváte se svým onkologicky nemocným dítětem, prožívala předsedkyně spolku Lucka také. Nebojte se proto na cokoli zeptat nejen v průběhu čekání na paruku, ale i potom. U nás v Novém háru není nic tabu. O dětské onkologii chceme mluvit a předáním paruky pro nás kontakt s dětmi a jejich rodinami rozhodně nekončí.

Pokud máte o paruku od nás zájem, vyplňte prosím žádost o paruku, kterou naleznete níže.

Žádost o paruku

Údaje o pacientovi (dítěti)

Údaje o zákonném zástupci dítěte do 18 let

Budete chtít na výrobu paruky přispět vlastními vlasy?
Pokud se rozhodnete si před léčbou ostříhat vlasy dostatečné délky (alespoň 30 cm), je možné je také využít na výrobu paruky.

AnoNe